W zgodzie z naturą  – dwudniowa wycieczka uczniów klasy VI do Bud Głogowskich

 

            W dniach 6/7 czerwca, uczniowie klasy 6, pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Król oraz ks. Mirosława Kardasia, pojechali na  wycieczkę klasową do Bud Głogowskich, gdzie przebywali w ośrodku CARITAS – Natura 2000. Kolejno odbyło się spotkanie z księdzem Piotrem, który opowiadał, jak powstał Ośrodek. Na czym polega jego działalność i sukcesy.

            Miło przyjęci przez dyrektora Ośrodka ks. Piotra Potyrałę, rozlokowali się w swoich pokojach i  od razu udali  się na spotkanie  z bardzo mądrym biologiem, który opowiadał,  co to znaczy CARITAS i  Natura 2000. Pomógł  dostrzec świat z innej strony, uwrażliwiał  na piękno, różnorodność i niezwykłość przyrody, a potem cała grupa poszła  na spacer po lesie.

             Po ciekawych zajęciach uczniowie mieli dla siebie „czas wolny”,  mogli przebywać na świeżym powietrzu grając w piłkę, spacerując, skacząc na trampolinie itp.

            Następnie odbyło się spotkanie z taternikiem oraz jego 10- letnim synem. Obaj  interesują się wspinaczką wysokogórską. Opowiadali z pasją o swoich podróżach po różnych krajach, o przeżyciach, ale także o trudnościach. Pokazywali, jaki sprzęt należy mieć przy sobie podczas wspinania się. Udzielali pomocnych rad i wskazówek przydatnych podczas  wyjazdu w góry.

            Wieczorem cała klasa udała się na integrujące ognisko, podczas którego nie brakowało niesamowitych opowieści, zagadek i …. pysznej kiełbaski z grilla.

            Następnego dnia, z samego rana, po śniadaniu, odbyło się spotkanie z żołnierzem organizacji Strzelec, który opowiadał o zagrożeniach w życiu codziennym, o tym, żeby się nigdy nie poddawać, ale także zorganizował zabawy, które były wspaniałą rozrywką i nauką dla uczniów.

            Około godziny 14.00, po  obiedzie, szóstoklasiści opuścili to niezwykle klimatyczne miejsce w Budach Głogowskich. Po kilkunastu  minutach jazdy byli już na basenie zamkniętym w Głogowie Młp.

            Po tych wszystkich, wspaniałych atrakcjach, nastał czas powrotu. To ostatnia wycieczka w tym gronie,  na pewno będzie bardzo mile wspominana i zostanie na długo w  pamięci wszystkich.

                                                                                                                               Relacja – Łucja Czudec, Małgorzata Król

20170606_113553

 

Related Images:

Skip to content