Marcin Szczygielski – „Za niebieskimi drzwiami” –
kwietniowe spotkanie DKK w Nosówce

     Powieść zaczyna się bardzo tragicznie i tajemniczo, a końcówka bardzo zaskakuje! Główny bohater, Łukasz, w wyniku wypadku komunikacyjnego, wskutek licznych złamań nóg, spędza 10 miesięcy w różnych szpitalach, cierpi bardzo z powodu poważnej kontuzji kolana i porusza się o kulach.

     Z relacji Łukasza dowiadujemy się, że jego mama zapadła w śpiączkę i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle się wybudzi. Łukasz trafia do pensjonatu Wysoki Klif, którym zarządza ciotka Agata. Chłopiec dopiero teraz dowiaduje się, że mama ma siostrę i wciąż nie wie dlaczego straciły kontakt na tak długo? Jest także ciekaw wszelkich informacji dotyczących ojca, którego nigdy nie poznał. Udaje mu się dowiedzieć jak miał na imię i zdobyć starą skórzaną kurtkę ojca ze scyzorykiem w jednej z kieszeni.

     Wie też od mamy, że on sam jest podobny do ojca i tak samo uparty! U ciotki poznaje trójkę kolegów: Monę, Zgryza i Pchełkę, który wbrew przezwisku jest bardzo otyły. Mimo trudnych początków zostają przyjaciółmi.
W domu ciotki Agaty, w pokoju, który kiedyś należał do mamy Łukasza – za niebieskimi drzwiami, chłopiec odkrywa tajemniczy świat z przyszłości. Nieco smutny i wymarły, kryje wiele zagadek. Szczególnie duże emocje budzi postać Krwawca i tajemniczych owadów podobnych do ważek i mówiących ludzkim głosem.

     Czy trójce przyjaciół uda się rozwiązać wszystkie zagadki ? I kto tak naprawdę zapadł w śpiączkę?
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tej fascynującej powieści Marcina Szczygielskiego.
Uczestnicy spotkania DKK w dniu 10 IV 2018 r. zachęcają do tej lektury! Książka jest ciekawa i nie można się od niej oderwać! Naprawdę warto przeczytać!
Kolejne spotkanie odbędzie się 8 maja, dyskutować będziemy o powieści Marty Fox „Zakochaj się mamo”. Zapraszamy!

Informujemy, że do DKK można przystąpić w każdej chwili.
Zapraszamy serdecznie.
Oprac. – H. Kuleta Moderator DKK w Nosówce

Related Images:

Skip to content