Czy każdy może mieć hobby?

       Na takie pytanie usiłowali odpowiedzieć czwartoklasiści, którzy przybyli 15 listopada 2016 r. do Biblioteki w Nosówce pod opieką polonistki  – pani Małgorzaty Król.  Imponująca większość  uczniów preferuje sport, muzykę i taniec, część lubi rysować lub malować a jedna z dziewcząt – Weronika Pawełek, hoduje kurczątka, którym nadaje imiona.

Niektórzy przyznali się, że nie mają zainteresowań, ale to były jednostki. Z siedemnastu uczestników spotkania tylko troje nie wypowiadało się na temat swojego hobby. Oto jak kształtują się zainteresowania uczestników spotkania:

PIŁKA NOŻNA:

Michał Bębenek ( gra w klubie „Jedność Niechobrz”- jest w obronie, posiada złote medale ), Tomasz Zając, Karol Bieryt, Martyna Kuzdżał, Bartek Tajchman (jest w ataku).

PŁYWANIE: Gabriela Wróbel, Justyna Lelek.

ROLKI:

Natalia Rzepka, Tomasz Zając, Bartek Tajchman, Karol Bieryt, Justyna Lelek, Martyna Kuzdżał.

JAZDA NA ROWERZE:

Karolina Sarna, Adrian Dusza, Maciek Borek, Wiktoria Wiech, Bartek Tajchman, Gabriela Wróbel, Kamil Szybisty, Natalia Rzepka, Karol Bieryt, Justyna Lelek, Martyna Kużdżał, Tomasz Zając.

MUZYKA I ŚPIEW: Weronika Pawełek, Emilia Sajdak.

TANIEC: Maciek Borek, Wiktoria Wiech, Weronika Pawełek, Karolina Sarna.

ZAPASY: Martyna Kużdżał J

HODOWLA: Weronika Pawełek –specjalizuje się w hodowli kurczątek, którym nadaje imiona.

TENIS STOŁOWY: Kamil Szybisty.

KOLEKCJONERSTWO: Maciek Borek (zbiera kamienie, które zdobywa podczas wypraw górskich).

MALOWANIE  lub  RYSOWANIE : Weronika Pawełek, Gabriela Wróbel, Emilia Sajdak.

Tylko nielicznych pasjonuje czytanie. Wśród nich znaleźli się Bartek Tajchman,  Gabrysia Wróbel, Justyna Lelek, Wiktoria Wiech i Weronika Pawełek.

Młodzi hobbyści zapoznali się  także  bliżej z księgozbiorem filii w Nosówce, układem książek na półkach  oraz zadaniami biblioteki.

 

Oprac. H. Kuleta

Related Images:

Skip to content