Agnieszka Tyszka – Zasupłana historia

Spotkanie dziecięcego DKK w Nosówce

      Zasupłana historia to powieść dla dzieci i  młodzieży pełna ciepła i mądrego dydaktyzmu.

     Główną bohaterką jest  sympatyczna licealistka Kaja, która w pewnym momencie spostrzega,  że nic nie jest takie jak dawniej : ”Lustro, w którym widywała codziennie swoją twarz, rozbiło się na tysiące okruchów, a każdy z nich pokazuje jedynie fragment znajomego obrazu. Gdzie podziała się dawna Kaja? Czy uda się jej odnaleźć siebie?”


W tych niełatwych poszukiwaniach dużą rolę odegra zasupłana włóczka oraz znajomość z Marysią, którą dziewczyna zaopiekuje się z pełną odpowiedzialnością oraz  skłonność do trawestacji znanych baśni na wersje uwspółcześnione.
Trzeba przyznać, że w tym kierunku Kaja przejawia niezwykły talent literacki .

Sytuacja życiowa zmusza główną bohaterkę do podejmowania trudnych decyzji. Czasem coś  ją przerasta i wtedy rodzi się pytanie: Jak poradzi sobie licealistka,  której zostało kilka miesięcy do matury?

Powieść bardzo przypadła do gustu młodym czytelniczkom DKK, które spotkały się w Nosówce 17 listopada. Klubowiczki marzą o tym, aby przeczytać jeszcze jakąś inną powieść Agnieszki Tyszki. Może będzie to powieść: Siostry pancerne i pies?,  do której przymierzamy się na spotkaniu  w grudniu.

                                                                                                         Oprac. Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content