Barbara  Kosmowska -„Niezłe ziółko”. Spotkanie DKK w Nosówce

    Niezłe ziółko to piękna i mądra opowieść o  przyjaźni wnuka i babci, która porusza też ważny problem odchodzenia….umierania. Ulubiona Babcia Eryka zwana Malutką, zawsze chętnie wysłuchuje  każdego z ogromną uwagą jakby to było coś niezwykłego, choć  sama miewała niesamowite przygody.

     Podróżowała po świecie w poszukiwaniu cennych okazów ziół. Dzięki babci, Eryk uwierzył w siebie, zaprzyjaźnił się z koleżanką oraz kilkoma kolegami w klasie, nauczył się grać w koszykówkę, poznał parę trudnych zwrotów – idiomów językowych, których wcześniej nie rozumiał i wciąż przekręcał. Np. mylił dekarza z derkaczem, tapira z tapicerem, imponowanie komuś z imprezowaniem.

    Kiedy Babcia Malutka przyjechała do domu Eryka, była już bardzo chora i wkrótce zmarła. Przed śmiercią snuła ciekawe opowieści o swych podróżach oraz ziołach. Dzięki niej chłopiec poznał wiele ziół, które sam zebrał i ususzył. Eryk po śmierci babci wciąż czuł jej obecność, widywał ją w swoim domku na drzewie jak przyjeżdżała z rozwianym włosem na swym bajecznie kolorowym motocyklu. Pewnie sobie tylko wyobrażał babcię, bo bardzo odczuwał jej brak.

    Czytelnicy z klasy V, którzy spotkali się 12 stycznia gorąco polecają tę książkę swoim rówieśnikom oraz młodszym kolegom.

    Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu w lutym,  po feriach!

                                                                                                   Oprac.  Halina Kuleta – moderator DKK

Related Images:

Skip to content