Panna Foch – lutowe spotkanie DKK w Nosówce

            Jest to mądra, pełna ciepła i humoru opowieść o przyjaźni, rodzinie, pierwszej miłości.

            Główna bohaterka powieści Barbary Kosmowskiej – Pola,  zwana pieszczotliwie Bobikiem, po przeprowadzce na wieś do Wiśniowej Góry, ustawia się na pozycji osoby pokrzywdzonej przez los. W Warszawie musiała zostawić przyjaciółkę oraz przystojnego Julka, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny. W dodatku na horyzoncie pojawia się pryszczaty Janko Muzykant, który pomaga jej ojcu przy eksperymentalnej hodowli fasoli.  To on nadał  nadąsanej Poli przydomek: Panna Foch, który pasuje do niej jak ulał.

            Pola robi wszystko, aby pozostać księżniczką na ziarnku grochu i dba, aby ten groch nigdy się nie zagubił. Jednak wyjazd na wieś to nie zawsze katastrofa mimo nieznośnych czteroletnich bliźniaków, które wszystko biorą dosłownie i urządzają domowy ogródek w salonie. W tym celu przynoszą mnóstwo ziemi, aby można było zasadzić wymarzone jarzynki mamy.

            Jakie doświadczenia wyniesie Pola wraz ze zmianą miejsca zamieszkania?

            Czytelniczki DKK w Nosówce, które spotkały się 21 lutego 2017 r. serdecznie polecają tę  książkę i to nie tylko  rówieśnikom!

            Na kolejne spotkanie zapraszamy w marcu, a tematem dyskusji będzie powieść Rafała Witka:  Zgniłobrody i luneta przeznaczenia.

Oprac. Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content