Trzecioklasiści zabłysnęli w  Stypendiadzie

  W dniach 5-15 grudnia 2016 r. tysiące dzieci z całej Polski, a razem z nimi  uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce,   wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIEJ  STYPENDIADZIE  WCZESNOSZKOLNEJ organizowanej przez Firmę Edukacyjną ORZEŁ. Rywalizowali ze sobą w następujących kategoriach konkursowych:

 • Konkurs czytelniczy „Abecadło”, gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością treści wybranych utworów Juliana Tuwima ze zbioru pt. „Wiersze dla dzieci”.  Arkusz zawierał łącznie 20 zadań otwartych.
 • Konkurs ortograficzny „Ortografek”, arkusz zawierał łącznie 20 zadań otwartych, podzielonych na cztery części, po 5 zadań każda: część A – krzyżówka, część B – zagadki ortograficzne, część C – fabryka wyrazów, część D – dyktando z lukami.
 • Konkurs matematyczny „Plusik” trwał 75 minut, miał charakter testu wyboru, zawierał łącznie 20 zadań zamkniętych i składał się z czterech części A, B, C, D  liczących po 5 zadań z zakresu elementarnej arytmetyki i rozwiązywania zadań tekstowych.
 • Konkurs plastyczny „Plastuś”, składał się z czterech kategorii. Uczniowie mieli możliwość wykonania techniką dowolną, na płaskim podłożu o dowolnym kształcie i formacie pracę plastyczną na temat: „pocztówka mikołajkowa”, „laurka na Dzień Babci lub Dziadka”, „walentynka” lub „suknia księżniczki lub strój pirata”.

  Uczniowie wzięli udział we wszystkich konkursach. Na 21 uczniów w klasie III, aż 13 z nich odważnie stanęło do ogólnopolskiej rywalizacji, osiągając wysokie wyniki w tym, aż 6 wyróżnień.

Konkurs czytelniczy:

 1. Martyna Materna   –   wyróżnienie   ( dyplom finalisty + nagroda)
 2. Amelia Mazur          –   wyróżnienie    ( dyplom finalisty + nagroda)
 3. Natalia Wilk
 4. Kamila Baran
 5. Kamila Jamrozy

 

Konkurs ortograficzny:

 1. Amelia Mazur –    wyróżnienie    ( dyplom finalisty + nagroda)
 1. Kacper Kuźniar
 2. Martyna Materna

 

Konkurs matematyczny:

 1. Kamila Baran              –   wyróżnienie   ( dyplom finalisty + nagroda)
 2. Kacper Kuźniar           –   wyróżnienie   ( dyplom finalisty + nagroda)
 3. Hubert Stachowicz    –   wyróżnienie   ( dyplom finalisty + nagroda)
 4. Kamil Kozdęba.
 5. Martyna Materna
 6.     Mateusz Zając

 

Konkurs plastyczny:

 1. Nicole Białek
 2. Maria Kręgielewska
 3. Martyna Materna
 4. Karolina Omiatacz
 5. Lidia Ziobro

   Wszystkie konkursy miały wysoki poziom i  były dość trudne.  Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą i  umiejętnościami. Tym bardziej cieszy  fakt, że wśród uczniów naszej szkoły są finaliści. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a zwycięzcy nagrody. Dodatkowo wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami ufundowanymi przez sponsora.

  Jesteśmy dumni, że aż tylu uczniów klas III  zdecydowało się wziąć udział w tegorocznej Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej. Uczniów do Stypendiady przygotowywała Pani Alina Pociask.

            ORŁOM – finalistom, jak również wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział w konkursach, gratulujemy i zachęcamy do dalszych zmagań w innych konkursach, bo jak się okazało możemy być „najlepsi z najlepszych” w skali ogólnopolskiej.

 

                                                                                                                           Tekst opracowała  Alina Pociask

 

Related Images:

Skip to content