„Rutka” – kwietniowe spotkanie DKK w Nosówce

   Wakacje nie dla wszystkich są radosną perspektywą. Dla dziesięcioletniej Zosi Sardynki to kolejny samotny czas, w którym nic się nie wydarzy, z nikim nie można się pobawić. Jej zapracowana mama wyjeżdża i pozostawia ją pod opieką dalekiej krewnej – ciotki Róży.

   Zosi nawet  przez myśl nie przejdzie, jak ciekawie będzie pod opieką ekscentrycznej ciotki  Róży! Spędzi wspaniałe wakacje w towarzystwie rówieśniczki -piegowatej  Rutki z pięknym rudym warkoczem,  z którą spotka się w innej rzeczywistości.

   Powieść porusza serca czytelników   i chociaż słowo:” Holokaust” nie pojawi się ani razu – wiadomo, że chodzi o ten bolesny problem czasu II wojny światowej. Wspaniałe przygody z Rutką i bezgłowym kurczakiem w tle, wiele tajemnic, nieoczekiwane zwroty akcji, odrobinka  magii; to wszystko zawiera w sobie ta mądra książka. Jednocześnie jest to opowieść o tęsknocie za rodziną i sile przyjaźni, która potrafi  ukoić wszystkie smutki.

   Czy marzenie Rutki  o Diamentowej Planecie się spełni? Czy dziewczynka spotka się ze swoimi najbliższymi? Czytelniczki DKK z Nosówki, twierdzą że książka jest bardzo interesująca i zachęcają do jej przeczytania. Na kolejnym spotkaniu dyskutować będziemy o książce Rafała Witka pt.: „Klub latających ciotek”.

Oprac. Halina Kuleta – moderator DKK

Related Images:

Skip to content