Dzień Otwartej Szkoły

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc06310-1364129060-jpgwidth1000

W dniu 16 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Otwarty Szkoły.

W dniu 16 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Dzień Otwarty Szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godz. 9.00 w sali gimnastycznej, gdzie dyrektor zaprezentował  osiągniecia, sukcesy i zamierzenia szkoły.  Jego wystąpieniu  towarzyszyła prezentacja multimedialna o szkole, przygotowana przez panią Jolantę Trzeciak.

Wszyscy przybyli na tę uroczystość goście obejrzeli występy uczniów. Najpierw zaprezentowali się  najmłodsi wychowankowie z kl. „0” , wykonując piękne tańce związane z Wielkanocą. Zachwycaliśmy się także występami wokalno-instrumentalnymi uczennic klasy VI i Anity Rzucidło z kl. I.

Żywą lekcję historii przedstawili uczniowie kl. V, którzy w tym dniu wystąpili w roli greckich bogów. Opowiadając o każdym z nich kilka słów i prezentując charakterystyczne atrybuty,   przybliżyli widzom wierzenia starożytnych Greków.

Piękne i żywiołowe tańce pokazali także uczniowie z kl. I i II, przygotowani przez pana Marka Strzemeckiego.

Jednak największe brawa zebrali szóstoklasiści za pokaz mody ekologicznej. Niezwykle barwne, pomysłowe i modne kreacje zachwyciły publiczność. Największe owacje otrzymali Sandra i Tomek za stroje ślubne i profesjonalny pokaz.

Po części artystycznej, wyśmienicie smakowały kanapki i ciasto przygotowane przez Radę Rodziców, a w ramach programów Mleko z klasą i Owoce w szkole, można było delektować się pysznymi owocami, soczkiem i mlekiem.

Nauczyciele przygotowali dla dzieci i rodziców ciekawe gry i zabawy edukacyjne w salach. Igraszki słowne z językami obcymi, warsztaty plastyczne, zajęcia przyrodnicze, dyktando na wesoło, wykonywanie palm wielkanocnych, warsztaty mody ekologicznej, to oferta ciekawych zajęć w tym dniu.

W oddziale przedszkolnym odbyły się  zajęcia pokazowe dla dzieci i rodziców. Na sali gimnastycznej został przygotowany tor przeszkód dla młodszych dzieci, na którym najmłodsi mogli poćwiczyć swoją sprawność fizyczną.

Na zakończenie rozegrano towarzyski mecz piłki siatkowej,  uczniowie contra nauczyciele i rodzice.

Celem Dnia  Otwartej Szkoły było przybliżenie naszej  placówki  lokalnej społeczności. Staraliśmy się pokazać,  że jesteśmy szkołą przyjazną uczniom i rodzicom, że mamy zdolnych i aktywnych uczniów i warto wybrać właśnie tę szkołę.

no images were found

Related Images:

Skip to content