Klasy I – III w Muzeum Dobranocek 6.02.2012 r.

thumbnail-php-ffiles-pl-rumcajso1-1329941974-jpgwidth1000

W dniu 16 lutego 2012 uczniowie klas I – III byli na wycieczce w Rzeszowie w Muzeum Dobranocek, utworzonego ze zbiorów pana Wojciecha Jamy.

Uczniowie już drugi raz uczestniczyli w cyklicznych zajęciach edukacyjnych pt.  „Od bajki do dobranocki”,  organizowanych we współpracy z Oddziałem dla Dzieci Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały pięknego i wzorowego czytania bajki „O Rumcajsie rozbójniku i synku Cypisku”, a następnie świetnie bawiły się, inscenizując fragmenty wysłuchanej bajki. Różne zabawy i zagadki, które były wplecione w zajęcia, a także drobne upominki sprawiły, że uczniowie bardzo aktywnie brali w nich udział. Dalsza część zajęć, to projekcja bajki, a następnie odbyła się prezentacja muzealnych eksponatów.

Roześmiane twarzyczki dzieci świadczyły o tym, że było ciekawie, miło, wesoło i … słodko.  Ponieważ był  to „tłusty czwartek” była więc okazja do zjedzenia tradycyjnego pączka.

 Następnego dnia w szkole  dzieci wykonywały ilustracje przygód rozbójnika Rumcajsa i jego rodziny. Najpiękniejsze prace zostały wyróżnione i zaprezentowane na ściennej gazetce na korytarzu szkolnym.

 Poniżej prezentujemy najładniejsze prace uczniów.

no images were found

 

Related Images:

Skip to content