Ksiądz Biskup Jan Wątroba w Naszej Szkole 24.02.2015 r.

Ksiądz Biskup Jan Wątroba w Naszej Szkole 24.02.2015 r.

Dnia 24.02.2015 roku naszą szkołę  odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja Biskup Jan Wątroba, który  przebywał gościnnie  z wizytą kanoniczną  w Parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Zabierzowie.


Wizyta tak szanownego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uroczyste przywitanie księdza biskupa w asyście naszych parafialnych duszpasterzy przy wtórze pieśni religijnej było wzruszającym i podniosłym momentem  dla wszystkich zebranych. Uśmiechnięty ksiądz biskup witał zebranych gestem, słowem i uściskiem dłoni. Program artystyczny oparty był na montażu słowno – muzycznym, którego podstawę stanowiły słowa pełne oddania i szacunku dla wiary. Hasłem przewodnim były słowa pieśni „W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie”. Maluszki z zerówki  oraz starsi uczniowie naszej szkoły ( Oliwia Mita, Julia Kwaśny, Natalia Lelek, Łucja Czudec, Wiktoria Wąsik, Milena Wiech, Natalia Drozd, Anita Rzucidło, Sebastian Rzepka oraz prowadzący Mateusz Iżyński),  stworzyli cudowny, wzniosły nastrój. Podziękowania, kwiaty oraz oraz słowa  Pana Dyrektora  były pięknym dopełnieniem całości.

Ksiądz Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego, a dialog z najmłodszymi uczniami rozbawił wszystkich. Zwracając się do zebranych ks. Biskup podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu i chęci do rozwijania talentów. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.
Było to niezwykle i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

Related Images:

Skip to content