lutowe spotkanie DKK w Nosówce

Rafał Witek – ,,Szczurki chwytają życie za ogon” – lutowe spotkanie DKK w Nosówce

     Jest to zabawna, choć trochę przydługa opowieść o sześciu szczurach i jednej myszy, które postanowiły wybrać się na wycieczkę. Zanim do tego doszło, musieli udać się do fotografa, wyrobić sobie paszport, a następnie wybrać się w podróż samolotem. Szczurki nigdy nie miały kłopotów z kolejkami, bo kiedy tylko się pojawiały zawsze były pierwsze.

     Szczurki mieszkają w kanałach i pracują naprawdę ciężko na kawałek suchara. Zimą suszą swoje futerka na ciepłych rurach i muszą nieźle się nagłówkować, aby przeżyć. Noszą imiona: Norman, Doktorek – super mądry, dwie siostry Szmelc, Ząbek o bardzo ostrych ząbkach oraz jedna mysz Znajdka.


Książka podejmuje takie tematy, jak: liczby i liczenie, orientacja w przestrzeni oraz przyczyna i skutek.

Zadania są różnorodne, trzeba dokonywać pomiarów, znajdziemy także labirynt, zadania wymagające liczenia, myślenia, dzielenia, mnożenia i dodawania.

Na końcu książki w „Wielkich umysłach” została przedstawiona postać Norberta Wienera, amerykańskiego matematyka, twórcy cybernetyki, który był niezwykle roztargnionym człowiekiem. Książka posiada ciekawe ilustracje, które zachęcają do zgłębiania zagadnień matematycznych.

Dziewczynki z DKK w Nosówce, które spotkały się w ostatni czwartek ferii – 8 lutego 2018 r., stwierdziły, że książka jest przeznaczona dla znacznie młodszych czytelników, chociaż dowcip i humor zawarty w niej, nikomu nie zaszkodzi!

Już 2 marca zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem, które odbędzie się w Domu Kultury w Nosówce w sali widowiskowej o godz. 9:00.

14 marca spotkamy się przy lekturze Barbary Gawryluk pt. :”Czarna, klifka i tajemnica z dna morza”.

Oprac. Halina Kuleta – moderator DKK

 

Related Images:

Skip to content