Recenzja spektaklu teatralnego pt. „Hobbit”

     Dnia 13.02.2018 r. wraz z uczniami klas młodszych, wybraliśmy się do WDK w Rzeszowie przy ul. Okrzei na spektakl teatralny pod ty tytułem „Hobbit”, przedstawiony przez Teatr Współczesny w Krakowie.
     Utwór „Hobbit” na deski sceniczne przeniósł reżyser Bartosz Jarzymowski. Scenografię oraz kostiumy zaprojektowała Elżbieta Bień. Za opracowanie techniczne odpowiadał Mateusz Wójcik, zaś częścią muzyczną zajął się Max Czarnecki. Nad ruchem po scenie czuwała Olga Tabachkova. Przedstawienie trwało ponad 1 godz.
     Myślą przewodnią przedstawienia „Hobbit” jest walka dobra ze złem. Dobro i zwycięstwo nie gwarantuje stałego pokoju, daje tylko chwilową ulgę, natomiast zło nigdy nie przestaje działać. Ciągle knuje nowe plany, by zniszczyć to, co jest dobre.
     W zaprezentowanej sztuce udział wzięli: Małgorzata Kowalska, Anna Kończał, Sabina Szarek, Magdalena Tokarz, Paweł Brandys, Bartosz Jarzymowski, Szymon Grzybek, Łukasz Dąbrowski.
     Aktorzy wspaniale zagrali swoje role. Widać, że mają w tym doświadczenie. Na pewno to nie był ich pierwszy występ. Bardzo podobała mi się gra czarodzieja Gandalfa. Od początku świetnie zagrał swoją rolę, wiedział jak zaciekawić widownię swoją kreacją.
     Scenografia oraz wystrój sceny w tym przedstawieniu ubogacają całą sztukę, pozwalają przenieść się do świata magii, elfów i niezwykłych ludzi. Dzięki wspaniale dobranym kostiumom oraz charakteryzacji możemy zobaczyć czy dana postać jest wesoła i z humorem, czy smutna i ponura.
     Odpowiednie oświetlenie na scenie wpływa na emocje, wzmaga w nas ciekawość, a niekiedy nawet strach. Efekty dźwiękowe pozwalają bardziej wczuć się w magiczny świat oraz potęgują w nas przeżycia. Dzięki tym elementom przedstawienie bardziej trafia do wyobraźni widza, a całość jest ciekawsza.
     Uważam, że spektakl był dobrze przygotowany, lecz zdarzały się sceny nudne, które mnie niezbyt zaciekawiły. Mnie osobiście spektakl średnio się podobał i nie spełnił do końca moich oczekiwań. Natomiast pozostali widzowie w skupieniu i w zachwycie oglądali kolejne sceny przedstawienia, a na koniec nagrodzili cały występ gromkimi brawami.
Autorka recenzji – Zuzanna Rogala, kl. VII

Related Images:

Skip to content