Rekolekcje szkolne

W dniach 10 – 12.02.2016 r. uczniowie naszej szkoły przeżywali rekolekcje wielkopostne. Podczas nauki rekolekcyjnej, w Środę Popielcową, ks. Wojciech Werner opowiedział historię orła, który mimo że przebywał z kurami, potrafił wzbić się wysoko. Ta metafora miała uświadomić każdemu słuchającemu, że jeżeli tylko chce, może wzbić się wysoko, pokonując z Bożą pomocą wszelkie przeciwności i lęki.

W kolejnym dniu rekolekcji ks. Wojciech odwiedził uczniów w szkole. Podczas nauki opowiadał o życiu i nauczaniu Jezusa, o postawach apostołów: Piotra i Judasza, o naszych relacjach z Bogiem. Wspomniał również jak ważne jest błogosławieństwo dzieci przez rodziców, znak krzyża uczyniony na czole dziecka ma wielka moc.

W piątek, uczniowie klas IV-VI udali się pod opieką wychowawców do Domu Rekolekcyjnego Tabor na dzień skupienia. Uczniowie z Nosówki i Racławówki obejrzeli poruszający film „O miłosiernym Samarytaninie”, uczyli się pięknej piosenki religijnej i wysłuchali nauki ks. Daniela Drozda – dyrektora Taboru. Ogromną niespodzianką były odwiedziny ks. Józefa Opalińskiego, który podczas spotkania z uczniami odpowiedział na wiele, nurtujących współczesną młodzież, pytań. Podczas przerwy uczniowie korzystali z sali gimnastycznej i zjedli pyszny obiad. Uczestnicząc czynnie w drodze krzyżowej oraz Mszy św. po raz kolejny przeżyli wielką tajemnicę płynącą z Eucharystii.

Bogaty program tegorocznych rekolekcji to przygotowanie uczniów do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Roku Miłosierdzia.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania rekolekcji, serdecznie dziękujemy.

Related Images:

Skip to content