Spotkanie Opłatkowe

Kolęda płynie z wysokości
kolęda płynie z wysokości
śpiewa na całego z wysokości
śpiewa na całego i uczy miłości

4 stycznia 2019 r. wraz z uczniami naszej szkoły, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, przeżyliśmy wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat po raz kolejny, jakby Chrystus znów miał przyjść na świat. W ciepłej i miłej atmosferze oglądaliśmy występy uczniów, których przygotowali ich wychowawcy.

Najpierw zaprezentowali nam się uczniowie klasy II, przygotowani przez panią Annę Błażej. W tę atmosferę wprowadzili nas też uczniowie klasy III, których przygotowała pani Aneta Rzucidło.

Nie zabrakło też występu klasy IV, która ciekawą inscenizacją zachwyciła publiczność, występ przygotowała pani Anna Kulas wraz ze swoimi wychowankami. Sama również zagrała trudną i odpowiedzialną rolę, była Józefem, opiekunem Maryi.

Obejrzeliśmy także przedstawienie klasy V, która przedstawiła nam baśń pt. ,,Dziewczynka z zapałkami”. Występ ten przygotował pan Arkadiusz Witalec.
Jako ostatnia zaprezentowała się klasa VII, która zaśpiewała kolędę ,,Cicha noc” w języku niemieckim.

Na zakończenie inscenizacji pani Beata Czarnik wraz z chórkiem szkolnym przygotowała kolędy i pastorałki, którymi umiliła czas oglądającym.
Po wspólnym kolędowaniu głos zabrał pan Marek Mindziak – dyrektor szkoły. W przemowie dziękował wszystkim uczniom za piękną część artystyczną. Wszystkim zebranym życzył zdrowia, szczęścia, wytrwałości w Nowym Roku.

Po poświęceniu opłatków przez ks. Mirosława Kardasia i odczytaniu fragmentu Biblii przez ucznia klasy VII – Krystiana Gubernata o Narodzeniu Jezusa, uczniowie, nauczyciele i rodzice złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne, łamiąc się opłatkiem.
Następnie odbyła się degustacja ciast przygotowanych przez Radę Rodziców oraz świątecznego żurku przygotowanego przez kuchnię szkolną. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego doniosłego wydarzenia.

Tekst – Sandra Mita i Zuzanna Rogala, kl. VIII
Zdjęcia – Krystian Buczek, kl. VIII

Related Images:

Skip to content