Spotkanie opłatkowe

,,A nadzieja znów wstąpi w nas…” – relacja z II spotkania opłatkowego  w naszej szkole.

         Za  nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd, przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

         W piątkowy poranek – 5 stycznia 2018 r. –  przy udziale naszych uczniów, przeżyliśmy  to wydarzenie sprzed ponad  dwóch tysięcy lat  jeszcze raz, jakby  Chrystus znów miał do nas przyjść!

Zaprosiliśmy rodziców i  przybyłych gości  do obejrzenia inscenizacji związanych z tematyką Bożego Narodzenia.

         Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy I i III przygotowani przez panie: Alinę Pociask i Agnieszkę Bijoś.

W atmosferę świąteczną wprowadzili  nas także  drugoklasiści przygotowani przez panią Anetę Rzucidło. Obejrzeliśmy również bardzo ciekawe przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV i V, którego reżyserem był  pan Arkadiusz Witalec.

            Sens tych świąt polega na spotkaniu i zjednoczeniu się Boga z człowiekiem. Chrystus powinien narodzić się w nas. Jak pisał Adam Mickiewicz „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie? Lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”.

Dlatego też należy pamiętać by ten radosny czas nie był tylko zewnętrznym przeżyciem i poddaniem się chwilowemu nastrojowi i urokowi świąt. Chrystus ma się narodzić w każdym z nas i stać się Zbawcą.

         Czy w pogoni za przyjemnościami, zakupami i tysiącem drobiazgów można odkryć Boże Narodzenie i usłyszeć cichy głos Anioła?  Na to pytanie starali się odpowiedzieć siódmoklasiści przygotowani przez panią Małgorzatę Król. Natomiast uczniowie klasy szóstej, pod kierunkiem pani Haliny Ignac,  przypomnieli i przybliżyli widzom historię święta Trzech Króli.

         Inscenizacje przeplatane były kolędami i pastorałkami, na szczególne uznanie zasługują uczennice klasy V, które pod kierunkiem pani Beaty Czarnik  pięknie zaśpiewały pieśń „ Mario, czy już wiesz” oraz Milena Wiech, która wzruszająco zaśpiewała kolędę „Uciekali”.  Po występach wszystkich klas głos zabrał Dyrektor – pan Marek Mindziak, docenił trud włożony w przygotowanie występów artystycznych, piękne stroje i ciekawe motywy niektórych scen.  Wszystkim zebranym życzył zdrowia, wytrwałości i realizacji  wszystkich zamierzeń i planów w nowym roku.

         Po poświęceniu opłatków przez ks. Mirosława Kardasia i odczytaniu fragmentu Biblii o Narodzeniu Jezusa, uczniowie, nauczyciele i rodzice, składali sobie nawzajem życzenia noworoczne. Następnie odbyła się degustacja ciast przygotowanych przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Składamy również podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy: panu Grzegorzowi Jeziorskiemu, paniom z obsługi szkoły, panu konserwatorowi.

Tekst – Małgorzata Król

Zdjęcia – Krystian Buczek, Patryk Ostrowski, Piotr Pietrzak


 

Related Images:

Skip to content