Strofy o wiośnie i sukces Sandry

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc06993-1370836585-jpgwidth1000

Początkiem czerwca, już po raz drugi w Zespole Szkół w Niechobrzu – Szkoła Podstawowa nr 1, odbył się Gminny Konkurs Artystyczny dla uczniów klas szóstych pod hasłem „Wiosna w słowie i obrazie”.

Jego celem było ukazanie piękna ojczystej przyrody, rozbudzanie zamiłowania do języka polskiego oraz rozwijanie umiejętności prezentacji plastycznej i recytatorskiej.

    Uczestnicy  wykonywali impresję artystyczną w technice collage. W tej konkurencji naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Czech i Patrycja Rozborska – otrzymały dyplomy za udział oraz upominki.

    Natomiast  interpretację słowną wiersza przedstawiła Sandra Kalandyk, która zdobyła I miejsce. Sandra  z prawdziwie aktorskim zacięciem oddała atmosferę pięknego wiersza o wiośnie z 1939 roku, młodej poetki, Zuzanny Ginczanki.

    Uczennice do Konkursu przygotowały panie: Beata Czarnik i Małgorzata Król.

    Konkurs w Niechobrzu przebiegał w bardzo miłej atmosferze, mimo że za oknami lały się strugi deszczu. Dyrektor Zespołu Szkół  – pan Grzegorz Nowak, podziękował wszystkim szóstoklasistom za udział  i serdecznie zapraszał do podjęcia nauki w tutejszym  Gimnazjum.

Related Images:

Skip to content