Światełko pamięci dla Łyczakowa

Jak co roku, rusza akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. To dzięki niej 1 listopada na lwowskich nekropoliach już po raz ósmy zapłoną tysiące zniczy.

W wielu miejscach Podkarpacia i całej Polski rozpoczęła się zbiórka zniczy prowadzona przez szkoły, samorządy i stowarzyszenia kresowian. Rok temu dzięki niej do Lwowa trafiło kilkadziesiąt tysięcy zniczy.

Zebrane w Polsce znicze przez cały dzień rozpalają i roznoszą, nawet w najbardziej zapomniane zakątki cmentarza, Polacy z Ukrainy. Jeszcze kilka lat temu 1 listopada na Łyczakowie paliły się tylko pojedyncze znicze. Akcja „Światełko pamięci„ to zmieniła. W tym roku będzie tak samo, bo akcja już trwa, choć jej efekt będzie widać dopiero 1 listopada.

Znicze, którymi rozbłyśnie ta najsłynniejsza i najstarsza lwowska nekropolia zbierają samorządy, stowarzyszenia kresowian a przede wszystkim szkoły. Zbiórka potrwa do 28 października. Zaraz potem znicze pojadą prosto do Lwowa – na Łyczaków i bliski sercu wszystkich Polaków Cmentarz Orląt,  gdzie pochowano gimnazjalistów i studentów: obrońców miasta z lat 1919-21.

W naszej szkole zbiórka zniczy trwać będzie od 15 do 25 października 2013 r.

Koordynatorem zbiórki jest

przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  – Daria Hudzik z kl.VI.

 Zachęcamy do udziału w akcji.

Related Images:

Skip to content