Szkoła na Olimpie 29.11.2011

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc02998-1322768738-jpgwidth1000

Według wierzeń starożytnych Greków, siedzibą bogów była góra Olimp.

Według wierzeń starożytnych Greków, siedzibą bogów była góra Olimp.

W przestworzach niepodzielnie władał Zeus wraz ze swą małżonka Herą i całą gromadą innych bogów i bogiń. Spożywając nektar i ambrozję, zapewniali sobie wieczną młodość i nieśmiertelność.

Piątoklasiści po cyklu lekcji związanych z wierzeniami starożytnych Greków, w dniu 29 listopada 2011r. postanowili wcielić się w role najważniejszych greckich bóstw.

Zeusem został Paweł Rozborski, na co dzień grzeczny, ale w roli gromowładnego, ciskający piorunami, wyglądał groźnie. Towarzyszyła mu Hera (Andżelika Łyszczek) z jej nieodzownym atrybutem – pawimi piórami.

Afrodyta (Arleta Chudzicka), piękna bogini, która wyłoniła się z morskiej piany, słała uśmiechy na prawo i lewo, czym zupełnie zawróciła w głowie Hermesowi (Tomkowi Sitkowi), boskiemu posłańcowi, opiekunowi kupców, złodziei i … teściowych.

Demeter (Marcelina Sajdak), posyłała wrogie spojrzenie w kierunku Hadesa (Kamila Puca), który porwał jej jedyną córkę Persefonę. Próbowała go uspokoić nieco Atena (Kamila Tereszkiewicz) – bogini mądrości i wojny w słusznej sprawie.

Bóg wojny – Ares (Kacper Wiech) – w błyszczącej zbroi zwracał uwagę na piękną boginię zwycięstwa – Nike (Sandrę Kalandyk).

Artemida, zaopatrzona w łuk i strzały bogini łowów (Weronika Czech) zachwycała celnością oczek puszczanych do Posejdona (Patryka Hudzika), boga mórz i oceanów, któremu w bujną czuprynę zaplątała się … ośmiornica.

Nad wszystkim czuwała zaś Hestia (Patrycja Rozborska), bogini ogniska domowego.

Korowód bogów zajrzał do każdej klasy, wzbudzając wśród uczniów i nauczycieli podziw i zachwyt pięknymi strojami i doborem atrybutów.

Na najbliższym sprawdzianie z mitologii piątoklasiści na pewno otrzymają same szóstki! Uśmiech

no images were found

 

 

Małgorzata Król

Related Images:

Skip to content