„Tajemnica biblioteki”-Spotkanie dziecięcego DKK w Nosówce.

     Akcja książki rozgrywa się w szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach.

Główni bohaterowie to Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą biuro detektywistyczne.

     Komisarz policji Randolf Larsson zleca im obserwację biblioteki, z której ktoś kradnie cenne książki mimo zabezpieczeń bramki, przez którą nic w sposób nielegalny nie powinno się przedostać.
W kręgu podejrzanych są trzy osoby: pastor, który wybiera się na emeryturę, pani profesor-Brigitta Holm oraz elektryk-Welmer Frisk. Wszyscy zachowują się nieprzepisowo: do podziemi biblioteki pastor wnosi komórkę, pani profesor aparat fotograficzny, zaś elektryk skrzynkę z narzędziami.

Młodzi detektywi bardzo starają się ustalić kto jest złodziejem i dlatego pilnie obserwują wyjście z biblioteki. Mimo tego nie udaje im się zapobiec kradzieży kolejnych książek. Giną: „Ptaki śpiewające”, ”Ptaki łąk i pól” oraz „Wszystkie motyle świata” –książka wydana w 1806 r. – ręcznie ilustrowana. Bibliotekarka -pani Karin Falk jest zrozpaczona!

Kto i jak kradnie tak cenne książki? Czy praca młodych detektywów zakończy się sukcesem ?

Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania zachęcamy do lektury, którą naprawdę czyta się jednym tchem! Przypominamy, tytuł tej ciekawej książki to: „Tajemnica biblioteki”, a jej autorzy to Martin Widmark i Helena Willis.

      Młodzi członkowie DKK z Nosówki, którzy spotkali się 16 października w bibliotece, bardzo gorąco polecają tę książkę i zapraszają kolejnych klubowiczów do zapisania się. Grono czytających ciągle się powiększa.

    Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 listopada, a tematem będzie książka o niebanalnym tytule: „Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty”

Moderator DKK W Nosówce – Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content