Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i pożegnanie absolwentów szkoły

Czego trzeba żałować,

Gdy przyjdzie stąd odejść?

Wszystkiego. Wszystkiego …

W upalny poranek, 24 czerwca 2016 r., zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Uroczystą akademię poprzedziła msza św. w Kościele Parafialnym w Zabierzowie. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe Szkół Podstawowych w Nosówce i Racławówce oraz Gimnazjum w Racławówce, a także licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Następnie piątoklasiści zaprezentowali wiersze i piosenki skierowane do swoich starszych kolegów, którzy opuszczają już mury podstawówki. Wręczyli im również piękne, czerwone róże oraz poduszki przedstawiające grupowe zdjęcie klasy szóstej i słowa: Niech czas nie zatrze pamięci tych lat, które wspólnie przeżyliśmy. Piątoklasiści 2016 r.

Szóstoklasiści w swoim wystąpieniu podziękowali wszystkim nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, za sześć lat edukacji i „przejście mostu” do kolejnego etapu edukacyjnego w murach gimnazjum.

Następnie dyrektor szkoły wręczył nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce, a także tym, którzy szczególnie zaangażowali się w różne akcje szkolne lub zajęli miejsca w konkursach.

Wręczenie świadectw przez wychowawców i życzenia udanych wakacji, były ostatnim akordem tego roku szkolnego.

Do zobaczenia we wrześniu 😉

Related Images:

Skip to content