W Racławówce i Nosówce kolejne roczniki dołączyły do grona czytelników

Uroczyste Pasowanie na rycerza książki to już tradycja.

W Racławówce pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika już po raz dwudziesty trzeci, a w Nosówce po raz jedenasty.

Pasowaniu zwykle towarzyszą starannie przygotowane widowiska związane z książką i biblioteką, obecni są dyrektorzy szkół, nauczyciele i wychowawcy pierwszoklasistów oraz rodzice.

W dniach 27 i 28 kwietnia 2016 r., uroczystego Pasowania dokonał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale – pan Damian Drąg.

Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez GBP oraz zapoznali się z regulaminem biblioteki.

W obu filiach pasowaniu towarzyszyły barwne widowiska przygotowane przez samych bohaterów uroczystości Pasowania, bądź starszych kolegów z klas trzecich pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców.

Dodatkowym punktem programu było nagrodzenie zwycięzców konkursu recytatorskiego wierszy Ewy Szelburg Zarembiny pod nazwą: „Idzie niebo ciemną nocą”, którego finał miał miejsce w marcu 2016 r. Konkurs zorganizowała GBP filia w Nosówce we współpracy ze Szkołą Podstawową w Nosówce.

Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy wstąpienia do grona czytelników i życzymy wiele pięknych przygód z książką!

Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content