Warsztaty z programowania

Regionalne warsztaty z programowania

         W czwartek, 14.12.2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w regionalnych warsztatach z programowania, które obyły się w Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej.

Zajęcia, w których uczestniczyli, odbywały się cyklicznie w 4 grupach:

  1. Zajęcia z robotami typu mBot – nauka programowania robota w aplikacji mBlock opartej na Scratch’u. Każdy uczeń mógł zaprogramować na komputerze program, który później mógł zostać sprawdzony poprzez podłączenie mBota. Podobnie jak w poprzednich latach zajęcia poprowadzili pan Mariusz Wróblewski i pan Dawid Wojtaszek, nauczyciele z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie.

  2. Zajęcia z wykorzystaniem języka Scratch – wykonanie projektu kartki świątecznej prowadzone przez panią Edytę Zalepińską i pana Leszka Leszczyca, nauczycieli SP w Woli Zgłobieńskiej.

  3. Zajęcia wprowadzające w świat nowych technologii, pobudzające ciekawość dzieci i kreatywność, a przy okazji uczące logicznego myślenia z robotami Dash&Dot oraz Ozobotami, prowadzone przez panią Joannę Zdeb, reprezentującej Akademię Programowania CodeFun w Rzeszowie.

  4. Doświadczenia fizyczne i chemiczne towarzyszące zasadom działania silników lotniczych, symulator lotu oraz nauka latania „dronem”, które przeprowadził pan Jakub Ryba z Aeromentors w Rzeszowie.

Inicjatorką tego i poprzednich spotkań była pani Danuta Palimąka.


Related Images:

Skip to content