Wizyta Świętego Mikołaja 6.12.2011

dsc03143-1323409113

Witamy Ciebie Mikołaju Święty,
Coś przyszedł do nas z wysokiego nieba.
Wiemy, że kochasz wszystkie dzieci,
Że Ciebie Święty, też kochać trzeba.

Psocimy czasem, lecz nie ze złości,
Więc prosimy dzisiaj nam to wybaczyć,
I w dowód swojej wielkiej miłości,
Na wszystkie dzieci tutaj popatrzeć.

Spośród wielu świętych i błogosławionych właśnie Święty Mikołaj jest szczególnie ukochany przez wszystkie dzieci. Przez cały rok z dużą niecierpliwością czekają na dzień, w którym odwiedza je i zostawia im prezenty. Również dorośli w dniu 6 grudnia wyszukują w pamięci wspomnienia z dzieciństwa o Jego wizytach, o radości, jaką sprawiała im wiara w Jego istnienie. Wszystkim nam przypomina się ten wspaniały dreszczyk emocji, gdy sprawdzaliśmy, czy Święty Mikołaj o nas pamiętał, czy zdążył nas odwiedzić.

 

Jak zapowiedział, tak zrobił. Święty Mikołaj rozpoczął 6 grudnia doroczne odwiedziny u grzecznych dzieci w naszej szkole. Pierwszą wizytę złożył w klasie czwartej, gdzie wszystkim dzieciom zostawił prezenty. Zapracowany Gość, do klasy piątej i szóstej wysłał  z prezentami swoich młodszych  pomocników, a sam udał się do oddziału przedszkolnego oraz do klas I – III. Mikołaj oczywiście wypytał dzieci czy aby na pewno były grzeczne, a następnie porozmawiał z nimi. Na koniec oczywiście wszystkich obdarował prezentami i równie tajemniczo jak się pojawił, tak i zniknął…..;-).

Wszystkie dzieci były bardzo ucieszone z otrzymanych prezentów. Niektóre dzieci postanowiły podzielić się swoimi prezentami z innymi dziećmi, włączając się w ten sposób w obchody Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole. Dzieci przynosiły m. in. słodycze i zabawki, które zostaną przekazane dla biednych.

 Dzięki Ci składamy, Mikołaju Święty
Za twe dobre serce i twoje prezenty.

Dziś obiecujemy kochany staruszku,
Zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku

Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy
I na drugi roczek serdecznie zapraszamy!

no images were found

Related Images:

Skip to content