Wizyta w studio TVP Rzeszów

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc06562-1368559627-jpgwidth1000

W dniu 10 maja 2013 roku  dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy trzeciej  naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do siedziby Telewizji Rzeszów, mieszczącej się w Rzeszowie przy ul. Kopisto 6.

TVP Rzeszów to oddział regionalnej telewizji publicznej, nadającej swój program na terenie województwa podkarpackiego. Telewizja Rzeszów nadaje dziennie kilka godzin własnego programu, w którym dominuje tematyka informacyjno-publicystyczna podejmująca zagadnienia z regionu.

Początki telewizji w Rzeszowie sięgają lat sześćdziesiątych, gdy swą pracę reporterską rozpoczął operator i dziennikarz Damazy Kwiatkowski. Jego materiały filmowe były przesyłane i emitowane z Warszawy. W 1972 roku ze studia w Krakowie nadano pierwszy rzeszowski program regionalny, a rok później rozpoczęło działalność niewielkie studio zbudowane przy wieży nadawczej TVP na rzeszowskim osiedlu Baranówka.

Telewizja Rzeszów rozpoczęła nadawanie samodzielnego programu regionalnego z Rzeszowa w 1990 roku.

W październiku 2001 została oddana do użytku nowa siedziba rzeszowskiej telewizji – redakcja przeniosła się z ciasnych pomieszczeń z ul. Broniewskiego na ul. Kopisto.

Program wycieczki obejmował wizytę w pomieszczeniach archiwum, reżyserce i w studiu telewizyjnym.

W archiwum uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne taśmy nagraniowe oraz sposób ich przechowywania.

Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie uczestnicy wycieczki mogli „na żywo” obejrzeć miejsce emisji programów i skonfrontować swoje wyobrażenia o tym miejscu z rzeczywistością. Uczniowie wcielali się w role spikera, dziennikarza, operatora kamery lub prezentera pogody. Dzieci miały także okazję wziąć udział w przygotowywanym reportażu dotyczącym cyfryzacji. Wszyscy mogli zobaczyć ten reportaż z udziałem naszych dzieci następnego dnia, tj. 11 maja w Aktualnościach TVP Rzeszów.

Wizyta w rzeszowskim ośrodku telewizji okazała się dla wszystkich uczestników wycieczki ciekawą lekcją i świetną zabawą.

Related Images:

Skip to content