Wycieczka do Rzeszowa 22.11.2011

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc02989-1322595868-jpgwidth1000

Mitologia z humorem i niezwykły świat radia – te dwa wydarzenia były naszym udziałem w dniu 22.11.2011 r., kiedy to udaliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa.

te dwa wydarzenia były naszym udziałem w dniu 22.11.2011 r., kiedy to udaliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa.

Spektakl teatralny „W drodze na Olimp” obejrzeliśmy w WDK w Rzeszowie. Aktorzy przenieśli  nas w niezwykły świat oparty na mitach i wierzeniach starożytnych Greków. Ciekawie i dowcipnie opowiedziane historie o życiu bogów, bogiń i herosów uzmysłowiły nam, jak tajemniczy i zagadkowy był świat starożytnych Greków.

Obejrzeliśmy mity o Posejdonie, Hadesie, królu Syzyfie, pomysłowym Dedalu i jego synu Ikarze, dzielnym Prometeuszu, podstępnej Pandorze, cudownej nici Ariadny, silnym Heraklesie i inne. Nasi koledzy i koleżanki brali udział w inscenizacji mitu, na scenie wypadli doskonale i otrzymali gromkie brawa.

Po zakończonym spektaklu, udaliśmy się do siedziby Polskiego Radia Rzeszów przy ulicy Zamkowej. Tam podzieleni na dwie grupy: kl.VI i klasy IV – V,  zostaliśmy zapoznani z tajnikami pracy w radio. W 2011 roku Radio Rzeszów obchodzi Jubileusz 60-lecia. Jest najstarszą stacją radiową w regionie,  a kontaktuje się z nimi ok. 800 tys. osób tygodniowo.

Panowie redaktorzy,  oprowadzili nas po wszystkich pomieszczeniach studyjnych i opowiedzieli na czym polega ich praca, a także, jaki sprzęt i przyrządy są niezbędne w pracy radiowca. Przyglądaliśmy się, jak realizowane są audycje na żywo: serwis informacyjny i rozmowa z gościem programu. Pan redaktor Roman Owsiak zaprowadził nas do nocnego studia, w którym realizuje swoje audycje muzyczne. Mieliśmy tu możliwość nagrania piosenki w wykonaniu uczniów klasy IV i V  oraz pozdrowień, które na nośniku CD przechowujemy w naszym szkolnym archiwum.

 W drodze do radia przeszliśmy przez piękny Rynek rzeszowski i ulicą 3Maja. Podziwialiśmy odnowione kamieniczki, starą studnię, pomnik Tadeusza Kościuszki z okazałym orłem, a na ulicy 3 Maja zatrzymaliśmy przy pomniku muzyka-gitarzysty Tadeusza Nalepy, który urodził się w niedaleko Nosówki – w Zgłobniu.

Pełni wrażeń i pozytywnych  emocji  wróciliśmy do szkoły. Być może ktoś z nas zostanie kiedyś słynnym reporterem lub dziennikarzem radiowym, kto wie …

no images were found

Related Images:

Skip to content