Wycieczka do Rzeszowa

thumbnail-php-ffiles-pl-dsc06563-1369684268-jpgwidth1000

Dnia 15 maja 2013 r. uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawców udali się na spektakl Narodowego Teatru Edukacji pt. Teatralne ABC. Przedstawienie odbyło się w WDK przy ul. Okrzei w Rzeszowie.

Uczniowie zapoznali się z podstawową terminologią dotyczącą sztuki teatralnej. Dowiedzieli się kto, oprócz aktorów, pracuje w teatrze i jak trudno jest przygotować dobry spektakl.

Następnie udali się do Muzeum Okręgowego przy ul. 3-go Maja. Nie pominęli  charakterystycznej rzeźby z brązu, przedstawiającej Tadeusza Nalepę, zwanego ojcem polskiego bluesa, urodzonego nieopodal  Nosówki –  w  Zgłobniu.

Przewodnik oprowadził  zwiedzających po wszystkich salach muzealnych. Uczniowie szczególnie zainteresowali się czasową wystawą zatytułowaną:  „Hej, hej do kniej …” – zorganizowaną  z okazji  90 – tej  rocznicy powstania Polskiego Związku Łowieckiego.

W tak piękny i słoneczny dzień, nie można było nie odwiedzić lodziarni U Myszki. Te pyszne lody cieszą podniebienia smakoszy od wielu lat i są także wizytówką Rzeszowa.

W doskonałych humorach, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

no images were found

Related Images:

Skip to content