Wyjazd klasy VII do Jasionki

Wyjazd klasy VII do Jasionki

     8 czerwca 2018 r. w ramach nowego przedmiotu doradztwo zawodowe, siódmoklasiści odwiedzili MTU Aero Engines Polska, mieszczącego się w Tajęcinie k. Jasionki.

     MTU to oddział międzynarodowej Gupy MTU – wiodącego producenta zespołów napędowych dla lotnictwa wojskowego i cywilnego.

     Uczniów powitała dyrektor personalna, która wyjaśniła, jakie zawody są obecnie atrakcyjne i jakie szkoły najlepiej wybrać, by móc pracować w zakładach Doliny Lotniczej w Jasionce – prężnie rozwijającej się grupy przedsiębiorstw w południowo-wschodniej Polsce.

     Po zwiedzeniu zakładu, uczniowie udali się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena, gdzie również miły pan przewodnik oprowadził ich po obiekcie i opowiedział o jego przeznaczeniu.

     Ostatnim punktem wycieczki był Port Lotniczy w Jasionce i jego infrastruktura. Najwięcej czasu uczniowie spędzili na tarasie widokowym, skąd doskonale widać było lądujące i startujące samoloty m.in. do Warszawy i Frankfurtu.

     Uczniowie dowiedzieli się, że obecnie warto wybierać i studiować kierunki techniczne i informatykę, ponadto konieczna jest znajomość języków obcych, a dobra  praca w Rzeszowie jest pewna.

Wyjazd dla siódmoklasistów zorganizowały Panie Anna Kulas i Małgorzata Król.

Relacja i zdjęcia MK

Related Images:

Skip to content